Testy na prawo jazdy 2017

Czy egzamin państwowy w 2017 roku będzie trudniejszy? Czy pytań w oficjalnej bazie w przyszłym roku będzie więcej? To pytanie zadaje sobie wielu kursantów, którzy właśnie we wrześniu zapisują się na kurs. Na zdobycie upragnionego dokumentu zostało im do nowego roku już praktycznie tylko niecałe 4 miesiące!

Plan Ministerstwa był oczywisty oficjalna baza pytań stosowanych na egzaminach państwowych ma być jawna i ogólnodostępna, ale ma w sposób ciągły rosnąć. Takie były założenia mające ukrócić naukę pytań na pamięć. Prawda jest taka, że jeśli pytań na poszczególne kategorie będzie więcej niż 2500 to „wykucie” wszystkiego na pamięć bez zrozumienia stanie się bardzo trudne.

Z drugiej strony dotychczas od maja zeszłego roku, czyli od momentu upublicznienia całej bazy pytań egzaminacyjnych ich liczba nie wzrosła, a przecież minęło już prawie półtora roku. Dopiero we wrześniu otrzymujemy sygnały, że do bazy ma zostać dołożone około 440 pytań i to w sumie dla wszystkich kategorii, czyli baza wzrośnie z obecnych 2661 do około 3100 sztuk pytań na wszystkie kategorie.

To dla kursantów oczywiście dobra wiadomość, bo przecież na początku liczby, które przebijały się do opinii publicznej opiewały na 6000 czy nawet 8000 pytań. Jak na razie do tych ilości jest jeszcze bardzo daleko.

Proszę nie odbierać powyższych informacji jako zachęty do nauki pytań egzaminacyjnych na pamięć. Zdecydowanie najlepsze efekty przynosi w pierwszej kolejności nauka przepisów ruchu drogowego ze zrozumieniem, następnie nauką i analiza wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei, a dopiero na sam koniec przed egzaminem państwowym trenowanie zestawów egzaminacyjnych.

Wielu kursantów popełnia istotny błąd przy nauce i rozwiązuje w koło egzaminy próbne. Obecnie cała baza pytań egzaminacyjnych jest jawna i warto z tego faktu skorzystać co oznacza, po prostu zrozumieć i nauczyć się wszystkich pytań egzaminacyjnych po kolei.  Skoro jest możliwość zobaczenie wszystkich pytań warto z niej korzystać.

testy-na-prawo-jazdy-2017

Cała oficjalna baza pytań egzaminacyjnych wykorzystywana na egzaminach państwowych w całej Polsce jest dostępna w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s