Ile jest pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy?

Ile dokładnie jest pytań w oficjalnej bazie służącej do przeprowadzania egzaminów państwowych? Ilość pytań na prawo jazdy nadal jest obiektem wielu plotek i niedomówień. Obecnie cała pula egzaminacyjna według obowiązującego prawa jest jawna i udostępniana do wglądu przez ministerstwo na stronie resortu.

Każdy ma możliwość wejść na stronę ministerstwa i wszystkie pytania policzyć. Wbrew pozorom nie jest to jednak takie proste, ponieważ pytania nie są ponumerowane i przy tych ilościach łatwo się pomylić.

Na temat dokładnej ilości pytań rozpowszechniane są legendy, które żyją własnym życiem… Aby raz na zawsze rozwikłać tą zagadkę postanowiliśmy złożyć oficjalne pismo do ministerstwa z prostym pytaniem i prośbą o podanie dokładnej ilości pytań wykorzystywanych na egzaminach państwowych.

Jakie wnioski i odpowiedzi uzyskaliśmy po odpowiedzi Ministerstwa na nasze pytania? Szczegóły oraz kopia pisma poniżej.

1. Czy wszystkie pytania wykorzystywane na egzaminach państwowych pytania są udostępnione aktualnie na stronie ministerstwa?
Tak. Cała baza pytań egzaminacyjnych jest obecnie jawna.

Podstawa prawna: Art. 51, ust. 2b ustawy o kierujących pojazdami. Zgodnie z obowiązującą ustawą o kierujących pojazdami pytania egzaminacyjne oraz wchodzące w ich skład scenariusze, wizualizacje i opisy zatwierdzone przez ministra właściwego do spraw transportu oraz pytania zawarte w teście egzaminacyjnym stanowią informację publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

2. Ile dokładnie pytań egzaminacyjnych jest udostępnionych na stronie ministerstwa? Proszę o podanie sumy wszystkich pytań, które zostały podzielone na pięć części.

Wszystkich pytań na wszystkie kategorie jest dokładnie 2661 sztuk.

3. Czy w 2016 roku planowane jest zwiększenie puli pytań egzaminacyjnych.
Tak . Ilość pytań wzrośnie już prawdopodobnie we wrześniu 2016 o 441 sztuk pytań.

2016_08_12_ministerstwo_pismo_ilość_pytań 001

Dokładnie wszystkie aktualne pytania egzaminacyjne jakie są stosowane na egzaminach państwowych można przeglądać po kolei w testach na prawo jazdy ZdamyTo.com

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s