Parkowanie przy lewej krawędzi jezdni.

Jedno z aktualnych pytań egzaminacyjnych, które dziś omówimy brzmi dokładnie: „Czy na obszarze zabudowanym na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu wolno Ci zaparkować pojazd przy lewej krawędzi jezdni?

Autor pytanie uprościł nam zadanie, ponieważ pytanie jest bardzo precyzyjne i mowa jest wyraźnie o „małym ruchu”, czyli już wiemy, że na tym odcinku drogi natężenie ruchu jest małe. Gdyby to pytanie brzmiało bardziej ogólnie np. „Czy w tej sytuacji wolno Ci się zatrzymać po lewej krawędzi jedni?” odpowiedź była by bardziej problematyczna, gdyż jednoznaczne określenie czy na tej drodze panuje mały ruchu czy nie było by po prostu bardzo umowne. Pytanie egzaminacyjne muszą być jednoznaczne.

Na obszarze zabudowanym na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu wolno Ci zaparkować przy lewej krawędzi jezdni. Odpowiedź brzmi „Tak”.

1040

Warto sobie przypomnieć Art. 49. 1. Prawa o ruchu drogowym.
Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
(…);
7) na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu; (…).

Pamiętajcie cała baza pytań egzaminacyjnych, która używana jest do przeprowadzanie egzaminów państwowych na prawo jazdy jest obecnie jawna! Wystarczy uczyć się z dobrych renomowanych materiałów, a żadne pytanie nie może Was zaskoczyć!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s