Testy na prawo jazdy 2016

Za kilka dni minie rok od opublikowania na stronach Ministerstwa pełnej bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych zatwierdziła dokładnie 2650. To znaczy, że pytań jest dokładnie tylko 2650.
Jeśli ktoś nie wierzy, pozostaje mu wejść na stronę Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa następnie wybrać zakładkę prawo jazdy i po prostu pytania policzyć.

Co ciekawe pomimo, że obecnie dokładnie wszystkie pytania egzaminacyjne są jawne nadal wiele osób przygotowujących się do egzaminu państwowego o tym po prostu nie wie. Co gorsze nie wie o tym także znaczna część instruktorów nauki jazdy i kierowników ośrodków szkolenia.

Zadajmy sobie pytania co jest przyczyną tej niewiedzy. Moim zdaniem powodem dla czego fakt upublicznienia bazy pytań przeszedł bez echa są następujące.

1) Właściwie od momentu zmian w systemie egzaminowania w styczniu 2013 w temacie pytań pojawia się mnóstwo niedomówień i medialnych spekulacji. Początkowo praktycznie treść wszystkich pytań była nieznana. Następnie firmy, które przygotowywały bazę pytań częściowo wprowadzały ją do sprzedaży. Skutkiem tego było przekonanie, że część bazy jest jawna ale cześć już nie. Wiele osób do dziś właśnie tak myśli i sądzi, że część pytań jest znana, ale trzeba przygotować się na takie pytania niespodzianki.
Dziś wszystkie pytania co do jednego są jawne!

2) Wiele firm zajmujących się dystrybucją materiałów szkoleniowych dla szkół nauki jazdy licytowało się w chwytliwych hasłach marketingowych typu:
„Jedyna w Polsce pełna baza pytań”;
„Największa baza pytań egzaminacyjnych”;
„Jedyna na rynku kompletna baza pytań”;
„Najnowsze testy na prawo jazdy”;
„Cała baza pytań z testów na prawo jazdy tylko u nas”.
Wszystkie te hasła można włożyć między bajki, a firmy które je stosowały i dalej stosują delikatnie mówiąc mijały się z prawdą. Baza oficjalnych pytań stosowanych na egzaminach państwowych jest jedna i całą publikuje Ministerstwo. Nikt nie ma ani większej, ani nowszej, ani bardziej kompletnej.

3) Wiele osób bazuje na nieaktualnych płytach CD rozdawanych w szkołach jazdy, gdzie oprócz pytań z oficjalnej bazy jest też mnóstwo pytań wydawców płyty! Nie są to więc pytania zaakceptowane przez Komisje Weryfikacyjną tylko do nich podobne. Bazując na takich płytach zagubieni kursanci są przekonani, że pytań egzaminacyjnych jest 3000 do 4000 i nie chcą uwierzyć, że pytań jest tylko 2650 i to na wszystkie kategorie w sumie!

Podsumowując! Aby dobrze przygotować się do egzaminu teoretycznego skup się po prostu na nauce korzystając z dobrych renomowanych testów. Nie szukaj jakiś tajnych pytań na forach czy dziwnych plików do pobrania na Twój komputer. Czasy kiedy pytania faktycznie były tajne już minęły i naprawdę wystarczy wybrać jedne dobre testy, a nic na egzaminie Cię nie zaskoczy.
I jeszcze jedno! Ile jest dokładnie pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy? Pytań jest na dziś dzień (06.05.2016 r.) dokładnie 2650! I nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych miesiącach ta liczba urosła.

pytanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s